Київ, вул. Зодчих 5А

Mесcенджери

Мобільний номер

(097) 871 04 26

Київ, вул. Зодчих 5А

 • Головна
 • /
 • Блог
 • /
 • Як пригнати та розмитнити авто з Німеччини: покрокова інструкція

Як пригнати та розмитнити авто з Німеччини: покрокова інструкція

Як пригнати та розмитнити авто з Німеччини: покрокова інструкція

 

При купівлі автомобіля ви напевно замислювалися про те, щоб привезти та розмитнити машину з Європи, зокрема, з Німеччини. Де знайти та як ввезти машину в Україну? Які кроки і в якій послідовності потрібно зробити?

Відповімо на ці питання у нашій покроковій інструкції. При цьому, ми не розглядатимемо варіанти з «бляхами», тобто нерозмитненими авто на європейських номерах. Йтиметься лише про офіційне ввезення та розмитнення автомобіля з Німеччини. Інструкція буде актуальною, якщо ви плануєте завести машину з інших країн ЄС.

 

Вибір авто

Щоб вибрати автівку, перейдіть на сайт mobile.de. Це найбільша європейська онлайн-платформа з продажу автомобілів. Можна пошукати і на інших менш популярних платформах, але з 99-відсотковою ймовірністю всі моделі будуть продубльовані на mobile.de.

На сайті є безліч зручних фільтрів, можливість додати кілька машин до списку обраних, а також відстежити їх місцезнаходження на карті. Перегляньте каталог доступних машин, почитайте характеристики, визначтеся, в який регіон ви готові поїхати?

Більший вибір гідних моделей є доступним на заході країни, оскільки перекупники не встигають їх перехопити. Проте навіть найдальші від України дилери на кордоні з Нідерландами відповідають на дзвінки з українських номерів російською. Це свідчить, що перекупники працюють скрізь.

Відзначивши 10–20 цікавих пропозицій, вирушайте у поїздку. Радимо поєднати її разом із подорожжю. Так ви отримаєте більше задоволення від поїздки і менше вважатимете транспортні витрати.

Радимо позичати у друзів або орендувати машину на місці. Чому? Багато дилерів розташовуються в невеликих населених пунктах, яких не так зручно діставатися громадським транспортом. Крім того, вони можуть розташовуватися на значній відстані один від одного, і на машині ви заощадите час.

 


Чому Німеччина?

По-перше, у Німеччині найсуворіша відповідальність за скручування пробігу. Проте на 100% вірити дилерам не варто.

По-друге, у Німеччині дуже суворі правила місцевого техогляду TUV. Він діє два роки тому, якщо машина пройшла його в поточному році, найімовірніше, з машиною все в повному порядку.

По-третє, німці здебільшого якісніше обслуговують автомобілі, ніж жителі інших країн. Тому підібрати машину із мінімальними пошкодженнями набагато простіше.

У порівнянні з Німеччиною, в Нідерландах машини набагато дешевші, але й середній технічний стан значно гірший. Крім того, тут цікаво працює податок на розкіш. Він поширюється не на кожну машину, тому необхідно уточнювати за кожною конкретною моделлю. Тому є два варіанти покупки: придбати авто безпосередньо в Голландії, або ж вивести його в Німеччині і купити там. Другий варіант може розтягнутися десь на тиждень.

 


Приїхавши до дилера, не чекайте, що всі заздалегідь вибрані машини зачекають на вас. Якщо вони в хорошому стані, їх розкуповують досить швидко. Якщо оголошення висить по кілька тижнів, можливо, є певні нюанси, які неможливо побачити на фотографії.

 


Запасіться потрібною сумою готівки в євро (до 10 000 € можна вивозити без декларування) і вперед за покупками. З безвізовим режимом та дешевими квитками лоукост-перевізників ваші можливості практично безмежні.

 


Купівля, оформлення документів та повернення ПДВ

Ще перебуваючи в Україні, знайдіть хорошого митного брокера. Це посередник між вами та державними органами, який допоможе без зайвого головного болю оформити митні документи та пройти всі процедури. Звичайно, його послугами користуватися не обов'язково, але з ним все набагато простіше.

Повернення ПДВ

На платформі mobile.de вказуються дві ціни на автомобіль: брутто (повна ціна) та нетто (без урахування ПДВ розміром 19–21%). Оскільки після покупки ви вивозите машину за межі Європейського Союзу, вам слід дивитися на ціну нетто.

За європейським законодавством, на кордоні ЄС можна оформити повернення ПДВ. Щодо автомобілів, його можна повернути тільки за моделі у власності юридичних осіб.

Тому немає жодного сенсу питати за повернення ПДВ, якщо на машині вказано два цінники. Багато продавців спрощують собі життя, не вплутуючись у бюрократичні процедури. Вам просто продають авто за ціною нетто та беруть €500 застави. Після того, як на кордоні ЄС ви відскануєте митну декларацію, відповідна позначка з'являється у системі. Побачивши її, дилер повертає завдаток заздалегідь обумовленим способом.

 


Покупка

Після завершення угоди ви повинні видати два документи: договір купівлі-продажу, а також митну декларацію для виїзду за межі Європейського союзу. Надішліть їх митному брокеру, який оформить попередню українську декларацію. Нею до перетину кордону необхідно сплатити заставну вартість розмитнення. Це ще одна причина, через яку набагато проще користуватися послугами брокера.

Так, можна пройти всю процедуру самостійно на кордоні, але кожен інспектор максимально ускладнюватиме ваше життя. Вартість послуг брокера – близько $300.

Переконайтеся, що дилер має німецький сертифікат відповідності на автомобіль. Це суттєво знизить фінансові та тимчасові витрати в Україні, оскільки не потрібно буде проходити додаткову сертифікацію.

Не забудьте також повідомити дилера та брокера, через який прикордонний перехід ви залишатимете територію ЄС і в'їжджатимете в Україну. Заздалегідь продумайте свій маршрут додому, оскільки, якщо ви в'їжджатимете через перехід, не вказаний у декларації, вас можуть не пустити. Щоб не виникало проблем із декларуванням автомобіля, радимо їхати через великі пункти прикордонного контролю, наприклад Шегині, Рава-Руська чи Ягодин.

Щоб митниця побачила сплачені гроші та надіслані брокеру документи, потрібно 1-2 робочі дні. Тому якщо хочете пройти прикордонний контроль за вихідні, всі документи необхідно оформити в четвер у першій половині дня.

Також не забувайте, що у європейських дилерів не прийнято працювати на вихідних, тому, щоб не гаяти часу, приїжджайте або в понеділок, або ви неділю в другій половині дня. Тоді в понеділок зранку ви зможете розпочати огляд автомобілів.

 


Транзитні номери та страховка

Щоб безперешкодно дістатися України, необхідно оформити європейські транзитні номери, а також страховки ОСАЦВ та «Зелена карта». Перша діє на території Європейського Союзу, а друга – в Україні до покупки місцевого страхового полісу.

Німецькі транзитні номери бувають двох видів: жовті для ЄС терміном дії 5 днів та червоні для виїзду з ЄС терміном дії 9 днів. Ми рекомендуємо придбати червоні номери. Хоч це й дорожче, але набагато безпечніше. Комплект номерів та страховок, а також послуги з їхнього оформлення обійдуться в межах €200.

 

Оцінка вартості розмитнення та попередня оплата

Для оцінки вартості розмитнення можна скористатися численними онлайн-калькуляторами. Вони всі вважають більш-менш правильними.

Сплатити послуги потрібно особисто. У платіжній квитанції повинні вказуватися ваше ім'я та прізвище, а також ІПН.

Оскільки інша людина сплатити замість вас у касі не зможе, рекомендуємо скористатися онлайн-банкінгом, наприклад, Приват24 або Монобанк. Про всяк випадок рекомендуємо уточнити, чиє ім'я вказується як платник. Деякі банки показують себе, але це неприйнятний для митниці варіант.

Перешліть електронну квитанцію брокеру та на митницю. Дочекайтеся брокера електронну копію попередньої декларації, після чого виїжджайте в Україну.

 


Перетин кордону

Це найбільш тривалий та непередбачуваний етап. Ви можете перетнути кордон як за кілька годин, так і застрягти там на цілий день, а то й більше. Тому запасайтеся їжею, водою та розвагами, або беріть у дорогу попутників.

Для успішного проходження контролю займайте чергу разом із вантажними автомобілями з боку Польщі та червоний коридор для легкових автомобілів з боку України. Не сподівайтеся схитрувати і відразу ставати в чергу для легкових машин вас все одно повернуть у вантажний коридор.

На території прикордонного переходу пройдіть паспортний та ваговий контроль, після чого проїжджайте до терміналу огляду. Оскільки у вас не вантажівка, уточніть, у яке вікно необхідно звертатися, щоб вам відсканували декларацію та дали дозвіл на виїзд. Найчастіше огляду машини не буде. Також необхідно уточнити, куди можна звернутись для повернення податків за системою tax-free.

На українській стороні стаєте чергою в червоному коридорі для легкових автомобілів. Тут також необхідно пройти ваговий та паспортний контроль. Потім інспектор перевірить ваші документи і відправить до митного брокера для оформлення відсутніх документів. Далі необхідно сплатити акцизний збір, послуги брокера, віднести всі документи назад інспектору, пройти огляд машини та доставити усі необхідні печатки та підписи.

 


Розмитнення в Україні

У вас буде 10 днів, щоб потрапити на вказану в декларації митницю. Радимо прибрати з машини все, що може дати привід подумати, що ви привезли це собою з Німеччини. Також пам'ятайте, що заїхавши на території митниці, ви зможете виїхати звідти лише з повністю оформленими документами. Якщо станеться щось непередбачене, доведеться оплачувати стоянку за кожен день простою.

Якщо вам не видали німецький сертифікат відповідності, необхідно до відвідування митниці оформити екологічний сертифікат. Це можна зробити на самому кордоні, так і в будь-якому іншому місці на території країни. Якщо цього не зробити, ви не зможете пройти процедуру розмитнення та втратите час та гроші.

На цьому етапі митниця здійснює залишковий розрахунок необхідних платежів. Врахуйте, що за кілька днів може змінитися курс євро, або інспектор вважає, що вартість машини занижена. Вам потрібно буде доплатити, або вам повернуть різницю.

Якщо ваші документи в повному порядку, у польській декларації зазначено вартість машини, вам вдасться уникнути експертної оцінки української митниці. Інакше її оцінять на власний розсуд.

Тому не піддавайтеся на умови дилера занизити вартість машини або оформити договір купівлі-продажу на меншу суму. Хоча одразу вам і вдасться заощадити, у майбутньому це може закінчитися непередбачено. У митниці також працюють недурні люди.

Зазвичай на оформлення всіх митних процедур потрібно кілька годин.

Сертифікація

Далі необхідно пройти сертифікацію автомобіля за українськими стандартами. Переконайтеся, що немає серйозних технічних проблем, оскільки працівники органів сертифікації перевірятимуть машину дуже ретельно. За наявності нового сертифіката TUV можна не переживати.

Для цієї процедури можна вибрати будь-яку компанію. Пошукайте інформацію в інтернеті або поцікавтеся у знайомих. Вся процедура в середньому займає 1-2 години, ціна питання – близько 3000 грн.

 

Постановка машини на облік

За наявності готових сертифікатів та митних документів, їдьте до будь-якого зручного МРЕО або центру адмін послуг МВС. Тут вас попросять сплатити до Пенсійного фонду 3% від митної вартості авто. Але ця комісія поширюється на нові машини з салону.

Заповніть форму зворотного дзвінка і ми спільно підберемо авто для Вас

  Ми Вам передзвонимо

  Введіть всі необхідні дані, наш менеджер зв'яжеться з Вами для уточнення всіх деталей.

   Замовити послугу

   Введіть всі необхідні дані, наш менеджер зв'яжеться з Вами для уточнення всіх деталей.

    Замовити консультацію по автомобілю

    Введіть всі необхідні дані, наш менеджер зв'яжеться з Вами для уточнення всіх деталей.