Київ, вул. Зодчих 5А

Mесcенджери

Мобільний номер

(097) 871 04 26

Київ, вул. Зодчих 5А

 • Головна
 • /
 • Блог
 • /
 • Як вибрати вживаний автомобіль за оголошенням — 7 найкращих порад.

Як вибрати вживаний автомобіль за оголошенням — 7 найкращих порад.

Купівля старого автомобіля - тривалий і непростий процес, який вимагає уважного підходу. Наводимо 7 найкращих порад автомобільних експертів, які допоможуть уникнути багатьох помилок, заощадити час, гроші та нерви.

1. Типи продавців

Усіх продавців можна умовно поділити на дві групи: власників, які з різних причин продають власні машини, а також перекупників – фізичних осіб чи компаній, які заробляють, перепродуючи чужі авто.
Перекупника від звичайного продавця можна відрізнити буквально за пару хвилин просто поспілкувавшись з людиною по телефону. Дзвінок може знадобитися, якщо перекупник не визнає, що машина, яку він продає, йому не належить.
Головна порада автоекспертів покупцю-початківцю — купувати машину найкраще у безпосереднього власника. Ідеально буде, якщо людина - перший власник, тобто купив свого часу автомобіль у салоні. Якщо він проводив своєчасне обслуговування в офіційному сервісному центрі, використовував оригінальні запчастини або хоча б їх якісні аналоги, враховував усі виконані роботи, може підтвердити це документально, слід розглядати таку машину в першу чергу.
У сервісних документах повинні вказуватись запчастини, які були відремонтовані або замінені, при якому пробігу було здійснено ремонт або заміну, адреси сервісних центрів та іншу інформацію, яка допоможе з точністю визначити поточний стан машини.
Також такі власники не будуть обманювати з пробігом та загальним технічним станом автомобіля. Після покупки ви знатимете, де найкраще обслуговувати машину, а також які запчастини використовувати.
У той же час, зв'язавшись із перекупниками, ви надто ризикуєте. Чому? По-перше, людина або організація, що продають автомобіль, не мають жодної зацікавленості повідомити вам достовірну інформацію про автомобіль. Також вони не несуть відповідальності за його безпеку. Для них це не більше ніж заробіток, тому їхня мета — вкласти мінімум у ремонт та заробити максимальну комісію.

2. З чого розпочати покупку?

Купити б/у машину можна купити на одній з трьох онлайн-майданчиків: Авто Ріа, Автобазар і RST. Переважна більшість оголошень насамперед публікуються на них. Зважилися на покупку? Насамперед перевірте ці три сайти.
Вибираючи машину, насамперед задайте правильні параметри пошуку. Експерти не рекомендують задавати ціну як основний параметр при першому пошуку моделі, що цікавить. Які параметри слід вести? Відфільтруйте каталог за маркою, моделлю та роком випуску.
Таким чином у вас буде можливість оцінити діапазон цін на модель, що цікавить. Наприклад, за Skoda Octavia A5 2012-2016 років випуску можуть просити від $9,600 до $23,500. Різниця, як ви бачите, дуже відчутна. При цьому технічний стан може відрізнятися в рази.
Відразу ж відкиньте найдешевші та найдорожчі пропозиції. У дуже дешевих машин може виявитися безліч технічних проблем, а також проблем із документами.
Ціни найдорожчих варіантів зазвичай не мають жодного логічного обґрунтування та виставлені навмання. Продавці ігнорують будь-які доводи та твердо наполягають на ціні.
Тому найкраще орієнтуватись на середні ціни. У такому разі продавець зазвичай аналізує стан ринку, розумно підходить до ціноутворення, а також охоче йде на поступки.

3. Оголошення про продаж

Уважно перегляньте текст оголошення. Перевірте, як довго продавець використовує сайт продажу. У деяких випадках така інформація може бути відсутня, хоча за її наявності це надає продавцю довіри.
При цьому ця інформація не є показовою. Якщо людина продає власне авто, вона могла зареєструватися на сайті зовсім недавно. А от якщо з моменту реєстрації минуло кілька років і за продавцем значиться кілька продажів, це може говорити про те, що перед вами перекупник.
Наступною справою зіставте рік випуску та пробіг машини. Середній річний пробіг сімейного авто - 15-30 тис. км. Непропорційно маленький пробіг може приховувати реальний стан автомобіля, а занадто великий вказує на те, що автомобіль міг використовуватися з комерційною метою, наприклад, таксі.
Порівняйте текст оголошення з фотографіями машини. Якщо він не відображає зміни кольору, зазори між елементами кузова, подряпини та інші недоліки, швидше за все, продавець хоче приховати факт ремонту.
Також слід звернути увагу на витрати палива. Це досить популярний обман від власників. Наприклад, шестициліндровий двигун потужністю 300 кінських сил не може витрачати менше ніж 15 л у міському режимі, а в оголошенні зазначено 9–10. Автоматична коробка передач збільшує витрату на 1-2 літри порівняно з механічною.
Уникайте оголошень без текстового опису і лише з однією фотографією. Найчастіше такі продавці дуже проблемні.
Машини на червоних номерах найчастіше продаються посередниками.

4. Дзвінок продавцю машини

Головне ваше завдання – з'ясувати додаткові дані про машину, які не вказані в тексті оголошення.
Насамперед повідомте продавця, що телефонуйте уточнити з приводу машини. Якщо він спитає, який саме машини, це говорить про те, що він посередник і одночасно займається кількома машинами. Експерти рекомендують якомога не купувати машину у посередників.
Далі потрібно з'ясувати, який час власник скористався автомобілем. Якщо його купували рік тому чи менше, то може бути потрібний терміновий ремонт. У крайньому випадку, продавець повинен мати серйозні причини для термінового продажу.
Також наведіть довідку про історію обслуговування. Чесні продавці пропонують повний пакет документів автосервісу, в яких підтверджується історія обслуговування та проведені роботи. Головна перевага такого підходу можна легко перевірити інформацію через спеціальні сервіси або безпосередньо у дилера, якщо ви купуєте у першого власника.
Ще раз уточніть пробіг машини. Дивно, але через неуважність продавця інформація може відрізнятись. Наприклад, милі переплутані з кілометрами, або через друкарську помилку вказано більший або менший пробіг.
Уточніть термін проведення техогляду або останнього ремонту. Запропонуйте перед покупкою перевірити автомобіль автомобільним експертом або на СТО. Якщо людина відмовляється, продовжувати співпрацю з нею не варто.

5. Зустріч із власником автомобіля

Насамперед придивіться до зовнішнього вигляду продавця. Якщо він виглядає неакуратно, навряд машина підтримувалася в особливому порядку.
Далі огляньте водійське сидіння, адже в процесі експлуатації воно зношується найсильніше. Якщо сидіння занадто зношене, продавлене та затерте, це вказує на великий пробіг машини.
Стан рульового колеса може вказувати на високий пробіг. Якщо воно блищить або поверхня затерта до матової, пробіг становить не одну сотню тисяч кілометрів.
При високому пробігу зношуються гумові накладки на педалі. Обізнані люди перед продажем можуть їх поміняти. Тому якщо накладки виглядають надто новими або надто зношеними, це має викликати у вас певні побоювання.
Наступний крок – перейдіть до багажника. В ідеалі може лежати запасне колесо чи набір основних інструментів. Якщо їх дуже багато або ви побачили каністру з моторним маслом, машина часто ламається, а двигун витрачає олію. Експерти рекомендують не купувати такі машини, оскільки знадобиться досить витратний ремонт.
Попросіть продавця проїхатися машиною. Зверніть увагу, як перемикаються передачі та чи не видає ходова частина звуків та вібрацій. У справного автомобіля передачі перемикаються без ривків та сторонніх звуків, а ходова частина не видає незрозумілих шумів та вібрацій.
Щоб перевірити стан гальмівної системи та розвалу-сходження, попросіть відпустити кермо і різко загальмувати. Справний автомобіль рухатиметься прямо і не повертатиме вбік. За наявності проблем з розвалом-сходженням та гальмами її кидатиме вбік. У такому разі знадобиться діагностика. Подумайте, чи варто її проводити і чи готові до додаткових витрат.
Проведіть уважний огляд підкапотного простору. Найкраще використовувати для цього ліхтарик, навіть у денний час доби. Це допоможе виявити витік олії або запотівання картера двигуна. Якщо пошкоджено оббивку підкапотного простору, це може свідчити про низькоякісний ремонт чи діяльність гризунів.
Вивчіть стан електричної проводки та трубок гідравлічної системи та системи охолодження. Електричні дроти повинні бути акуратно складені, без скручування і слідів пошкоджень.
Запасіться товщиноміром, що дозволяє виміряти товщину лакофарбового покриття. З його допомогою можна перевірити, чи машина була в ДТП, які елементи кузова ремонтувалися або просто фарбувалися.

6. Після огляду та зустрічі з власником

Попрощайтеся з власником та домовтеся зв'язатися з ним під час прийняття позитивного рішення. Проаналізуйте загальне враження від машини та господаря, а також будь-які помічені недоліки. Поставте себе на місце власника - як би ви на його місці ставилися до машини?
Наприклад, якщо продавець — юнак, який нещодавно отримав права, біля задніх ліхтарів — тонування у вигляді чорної плівки, а також встановлений прямоточний глушник, то навряд чи їздили на машині в розміреному ритмі. Зазвичай хлопці ганяють вулицями в режимі тапок у підлогу.
Також якщо за всіма ознаками очевидно, що машина використовувалася як робоча, навряд чи хтось особливо замислювався про якісний ремонт та своєчасну діагностику.

7. Дійте не поспішаючи та уважно

Купівля машини – важливий та відповідальний крок для будь-якого водія. А за відсутності достатнього досвіду це ще й дуже складне завдання.
Попросіть допомоги досвідчених знайомих. Можливо, запропонуйте їм поїхати на зустріч із продавцем разом із вами. Обов'язково проводите ретельний огляд, інакше потім виявиться багато проблем.
На жаль, на ринку старих автомобілів в Україні повно

пропозицій, що не заслуговують на увагу, із прихованими недоліками і неадекватно завищеною ціною.
Запам'ятайте правило. Щоб вибрати дійсно якісну машину, доведеться зателефонувати і зустрітися не з одним і не з двома продавцями.
Намагайтеся знайти пропозицію з сервісними документами. Вони підтверджують якість ремонту та пробіг автомобіля.

Якщо у вас не вистачає досвіду, або ви не маєте достатнього запасу часу, зверніться до експертів компанії «Чесно авто». Ми виконаємо всю рутинну роботу замість вас, а вам залишиться насолоджуватися покупкою.

Заповніть форму зворотного дзвінка і ми спільно підберемо авто для Вас

  Ми Вам передзвонимо

  Введіть всі необхідні дані, наш менеджер зв'яжеться з Вами для уточнення всіх деталей.

   Замовити послугу

   Введіть всі необхідні дані, наш менеджер зв'яжеться з Вами для уточнення всіх деталей.

    Замовити консультацію по автомобілю

    Введіть всі необхідні дані, наш менеджер зв'яжеться з Вами для уточнення всіх деталей.